Na lovu - Meagan Spooner

Středa v 17:36 |  Recenze
Zdravím!
Většinou čtu knihy, co nejsou novinky, toho jste si možná všimli. No, tak dneska tady jednu novinku mám. A tou je Na Lovu od Meagan Spooner.

Autor: Meagan Spooner
Počet stran: 324
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání: 2018
Hodnocení: 3*


"Překvapuje mě, jak moc toužím, aby mě alespoň jednou oslovila Ivane."


Anotace: Když se Kráska vydá na lov Zvířete…
Kráska zná tajemný les lépe než kdokoli jiný. Cítí ho ve své krvi. I když vyrostla mezi šlechtici daleko od lesa, ví, že temný hvozd skrývá tajemství, která dokáže odhalit jen pravý lovec. Když její otec přijde o všechno jmění a Jeva se musí společně se sestrami odstěhovat pryč z města, uleví se jí. Uprostřed divočiny se nemusí přetvařovat a usmívat se na bohaté dámy - nebo se vdát za bohatého šlechtice….
Ale ve chvíli, kdy v lesích zmizí při lovu její otec, nemá Jeva na vybranou - musí ho najít. A jediná cesta vede po stopách stvoření, které se otec snažil ulovit. Přes varování sester se vydává do lesa a stopuje Zvíře až do jeho království - zakletého údolí, zničeného zámku a světa plného stvoření, o kterých slyšela pouze v pohádkách. Do světa, který ji může zničit, nebo spasit.
Zbývá jen jedna otázka. Kdo přežije tento lov: Kráska, nebo Zvíře?

Hned na začátek musím říct, že se mi moc líbilo spojení re-tellingu na Krásku a Zvíře a Ptáka Ohniváka zároveň. Hlavně to bylo udělné tak, že to působilo přirozeně, fakt se mi to tam úplně hodilo. Taky jsem nic takového (myslím re-telling na tyhle dvě pohádky dohromady) ještě nečetla, takže to pro mě bylo něco úplně nového.

Do knížky jsem se vůbec nemohla začíst, povedlo se mi to až na konci, který se mi dost líbil. Taky mě hrozně moc bavily kapitoly z pohledu Zvířete, mrzí mě, že byly tak krátké, vůbec by mi nevadilo, kdyby byly delší. I Zvíře jako postava bylo strašně dobře propracované a promyšlené. Naopak k Jevě jsem si cestu nějak nenašla a vedlejší postavy tam byly vážně jen okrajově, takže do těch se taky úplně vcítit nešlo. Kapitoly Jevy mě nějak moc nebavily, až na konci, no.

Grafická stránka se mi moc líbí, řekla bych, že každý, kdo tuhle knížku jen viděl, byl nadšený z obálky, která je opravdu hezká (na fotce ji tedy nemám, kdyžtak si najděte obrázek :)). Ale i vevnitř se mi kniha opravdu líbila, hlavně to zpracování kapitol Zvířete.

Knížka určitě nebyla špatná, za přečtení stojí už jen kvůli tomu nápadu, já prostě jen měla problém se začíst.

Pokud jste ji četli, jak se líbila vám?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama