Dvůr mlhy a hněvu - Sarah J. Maas

21. února 2018 v 17:28 |  Recenze
Zdravím!
Dnešní recenze bude nejspíš hodně nadšená, a asi bude plná radostných citoslovců, přeci jen, budu mluvit o knize od Sarah J. Maas.

Autor: Sarah J. Maas
Počet stran: 655
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání: 2017
Hodnocení: 5*

"Na hvězdy, které naslouchají, a na sny, které se plní"


Pokud moje recenze čtete nějakou dobu, víte, že autorčinu sérii Skleněný trůn úplně zbožnuju a první díl téhle knihy, Dvůr trnů a růží, taky tak. Když jsem byla o prázdninách unešená z Dvoru trnů a růží, nevěděla jsem, že druhý díl bude nesčetněkrát lepší.

Anotace: Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid.
A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží?

Jako první asi začnu příběhem. Ten se v průběhu knihy zajímavě vyvíjí, je v něm několik zvratů... A ten konec? Jak mám vydržet (i když docela krátké) čekání na třetí díl? Přijde mi, že se teď autoři snad dohodli, že budou dělat otevřené konce. :D

Další část jsou postavy. Už v prvním díle jsem neměla ráda Tamlina, vladaře Jarního dvora, ale tady jsem ho začala nesnášet. Zčásti jsem jeho chování chápala, prostě se vypořádával se smutkem a měl Feyre doopravdy rád, ale to nic nemění na tom, že se choval jako blbec. Ovšem Rhysand... myslím, že s většinou čtenářek (a možná i čtenářů) se shodneme na tom, že to je prostě nejlepší hrdina. Už jen kvůli němu potřebuju další díl. :D ♥ Co se Feyre, naší hlavní hrdinky, týče, pořád nevím, jestli ji mám ráda nebo ne. Ale spíš ano, i když některá její rozhodnutí vážně nechápu. A z ostatních postav mám ráda všechny čtyři Rhysovi přátele. Jsou vážně zajímaví a těším se, jak to s nimi bude dál.

Strašně se mi líbí ten jazyk, jakým je to napsané. Nevím, jestli to Sarah J. Maas takhle skvěle napsala, nebo je to práce překladatelky. Ať tak či tak, před oběma klobouk dolů. Sarah vymyslela skvělý příběh a postavy a překladatelka odvedla vážně skvělou práci, stránky ubíhají pod rukama ani nevíte jak.

Vážně se nemůžu dočkat třetího dílu, ještě že vyjde tak brzy. :D ♥

A co na Dvůr mlhy a hněvu říkáte vy, pokud jste ho četli?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama