Dvůr trnů a růží - Sarah J. Maas

1. září 2017 v 11:21 |  Recenze
Zdravím!
Mám tu novou recenzi, tentokrát na totální pecku. Dvůr trnů a růží.

Autor: Sarah J. Maas
Počet stran: 430
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání: 2016
Hodnocení: 5*

Trochu jsem se knihy bála - Skleněný trůn nasadil laťku hodně vysoko. Ale ACOTAR nezklamal. Skleněný trůn se mi tedy líbil o malinko víc, ale tohle bylo taky naprosto dokonalé, úžasné a.. ah!

O čem to je? Feyre se staráo své dvě sestry a otce. Jednou na lovu zabije vlka, který byl ale bohužel začarovaná víla. O pár dnů později si pro Feyre přijde obrovský netvor a odnese ji do Prythianu - vílí říše. Feyre ho za to nenávidí, ale postupně zjišťuje, že tajemný netvor je víla. Pohledná víla jménem Tamlin a její nenávist se mění v lásku. Když už se vše zdá urovnané a klidné, když v tom se vyskytne nebezpečí... Zachrání Feyre Prythian, nebo ne?

Kniha mě bavila už od začátku, ale jakmile se tam objevila část, kdy se Feyre dostala pod Horu, bylo to ještě lepší. V knize nechybí erotika a nějaká ta morbidita (hlavně nějakých +- 100-150 stran před koncem) ale to je prostě ta dobrá Sarah J. Maas.

Vymyslela úplně nový svět s kouzelnými vílami, příšerami a stvořeními a intrikami. U knihy jsem měla - stejně jako u Skleněného trůnu - pořád otevřenou pusu a kolikrát jsem řvala něco jako "No to si děláš srandu! Co to jako má být? Ne, to fakt ne, tohle! No tohle je hustý, já chci víc!" Myslím, že z toho jde vidět, jak je ta kniha dobrá. Nenechá vás vydechnout ani na chvilku. Nedovolí vám se nudit. Pořád se tam něco děje. Pořád se něco dovídáte a v hlavě vám to šrotuje, jak se snažíte rozluštit různé hádanky.

Je prostě vidět, že Sarah J, Maas umí psát a to je jedině dobře, protože by byla nevýslovná škoda, přijít o takovéhle knižní skvosty.

Znovu, jako ve Skleněném trůnu, tady máme hlavní hrdinku a dva týpky - Tamlina a Rhysanda. Schválně mi napište, jestli fandíte spíše Tamlinovi nebo Rhysandovi. Já asi Rhysandovi a jsem zvědavá, s kým nakonec Feyre bude.

Tuhle knihu jsem přečetla za dva dny (těch 50 stránek dneska ráno se nepočítá :D) stejně jako Skleněný trůn (u něj jsem třetí den taky přečetla asi 40 stran). Zajímalo by mě, jestli to tak bude i u ostatních knih Sarah J. Maas.A co říkáte vy na Dvůr trnů a růží, pokud jste ho četli?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama