Knižní doporučovka - Mí oblíbenci

19. července 2017 v 12:02 |  To ostatní pro knihožrouty
Zdravím!
Dnes tu mám trochu obsáhlý článek, ale přecejen, teď nebudou vycházet dost dlouho, takže. Tento článek bude o mých nejoblíbenějších knihách i s dějem. Bude to rozdělené na část, ve které budou i mé fotky knih, protože je mám doma a pak na část, které jsem četla z knihovny, tudíž tu budou jen obrázky.

Knihy, které mám doma

Duologie Syn Pekel od české autorky Michaely Burdové. Tuto sérii jsem získala do své knihovničky nedávno, ale už jsem se stihla zamilovat. Tyto dvě knihy mě naprosto dostaly a já jsem nehorázně ráda, že je mám doma.

O čem je první díl Vlčí krev? O Neranovi a Aragen. Víc je to o Neranovi ale Aragen je také velmi důležitá a jsou tam i kapitoly z jejího pohledu. Neran je jeden z posledních Weer Worfů - vlkodlaků. Putuje po zemi a hledá Étárliny slzy - jedinou věc, která dokáže zachránit jeho bratra. Na cestě potká Liadel, elfku alá zakletého démona. Jedině ona mu může pomoct získat Étárliny slzy. Povede se jim to a zachrání Neranova bratra?

Aragen je také Weer Worf. Akorát je členkou smečky Temnovlků. Ty vede Aragenin otec, ve kterém dřímá Moc. Aragen převezme otěže a stane se vůdkyní směčky. Ona se ale narozdíl od svého otce Moci nebojí a začne ji používat. A to je obrovský problém. Jak pro lidský svět (a taky elský a trpasličí), tak pro svět Weer Worfů - Synů Pekel, tak pro Nerana...

A druhý díl V moci démonů - SPOILER Neran se spolu s Liadel, Gerratem a Etwikem vydává na cestu do elfského chrámu, kde bude Liadel v bezpečí před ostatními démony. Bohužel... nepovede se to a démoni budou osvobozeni, přičemž Liadel pomalu umírá. Dokáže ji Neran zachránit a zneškodnit Aragen, nebo svět propadne do temné nadvlády démonů či Temnovlků? KONEC SPOILERU

Duologie je napínavá, zajímavá a nesmírně čtivá. Já jsem nějak extra nemusela české autory, ale Syn Pekel mi dal jasně najevo, že to bylo neoprávněné rozhodnutí a dělala jsem chybu, když jsem nechtěla číst české knihy.

Pokud máte rádi fantasy, vlkodlaky, trochu krve, napětí a dobrodružství, tato duologie by se vám mohla líbit.


Škola Dobra a Zla od Somana Chainaniho

Myslím, že většina z vás tuhle sérii zná. Já jsem si první díl pořídila teprve v lednu, ale ihned si knha získala místo na mém žebříčku Top knížek. A právem. Je prostě dokonalá.

První díl Škola Dobra a Zla - Městečko Gavaldon. Pohádky. Co to má společného? Děti v Gavaldonu milují pohádky a vyloženě je hltají. Z Gavaldonu každé čtyři roky unese Školník ze Školy Dobra a Zla dvě děti - jedno zlé a jedno dobré. Hlavní hrdinky jsou dívky, Sofie a Agáta. Sofie sní o krásném princeznovském životě. Skamarádí se s Agátou, dívkou ze hřbitova, ošklivou... vypadají jako noc a den. Sofie jakožto nádherná dívka s blonďatými vlasy a krásnou pletí a Agáta - ošklivá dívka s černými mastnými vlasy, hůlkovitými nožičkami a ručičkami a lysou kočkou. Sofie se těší, že bude unesena Školníkem do Školy Dobra. Přání se jí splní - z poloviny. Bude unesena ale do Školy Zla. Za to Agáta se dostane do Školy Dobra. Nemůžou tomu uvěřit a snaží se...vyměnit. Pak se se svou rolí jakžtakž žijí a obě se zamilují do Tedrose, prince ze Školy Dobra. Kterou si Tedros vybere a jak to bude pokračovat?

Druhý díl - Svět bez princů - Škola Dobra a Zla se změnila, Hodně změnila. Jak? To budete muset zjistit sami. Jedno vám ale můžu říct. Dobro a Zlo již nejsou nepřátelé. Spojili se a bojují na jedné vlně. Nemůži vám říci víc, protože...to bych vám vyspoilerovala celý díl.

Třetí díl - Zlo získává moc. Velkou moc. Kniha plná překvapení a zvratů. Vyhraje Zlo, nebo se vše vrátí do starých kolejí Dobro x Zlo? Přečtěte si a uvidíte! Znovu vám nemůžu říct víc, protože nechci spoilerovat.

Tahle série vypadá jako pro děti, ale vím, že baví i dospělé a já se nedivím. Je naprosto úžasná. Jde tam vidět síla přátelství, lásky, poznáte, jaké to je, když se zapletete s někým špatným ale hlavně - naděje umírá poslední a dobré konce existují.

Je až s podivem, jak autor dokázal napsat příběh dvou dívek i s jejich láskou. Bylo to naprosto skvělé a úžasné a vám při čtení ani nepřijde, že ta celá série má okolo 1300 stránek. Prostě vám jen mizí pod rukama a to je jedině dobře a je to neklamná známka toho, že série je dobrá.

Jestli máte rádi pohádky, trochu napětí, příběhy s přátelstvím a láskou + fantasy, myslím, že vás Škola Dobra a Zla bude bavit.

Klíče ke Království od Gartha Nixe

Zjistila jsem, že knihy od Nixe spousta lidí nezná, což mi přijde divné, protože jeho knihy byly přeloženy do více jak 20 jazyků a v anglicky mluvících zemích mají jeho knihy úspěch.
Z této série mám tedy zatím jen tři díly, ale i tak se mi to líbí. Nix má tedy lepší knihy, ale i Klíče jsou krásné a zajímavé.

O čem to je? Arthur Penhaligon první den v nové škole zkolabuje kvůli astma a najde zvláštní hodinovou ručičku a zvláštní sešítek, který nese název "Úplný atlas Domu". Po pár dnech se do tohoto Domu dostane, aby získal lék na epidemii, která se ve městě vyskytla. Tam se skamarádí se Suzy Tyrkysově Modrou, plničkou inkoustu. Zjistí, že je právoplatný dědic Domu a hodinová ručička je půl části Klíče od Pondělních oblastí. On musí získat nejen druhou ručičku, ale i zbývající ručičky od vše Dnů. - Úterý, Středy, Čtvrtka, Pátku, Soboty a Neděle. Jednou Klíč získává v Uhelných dolech, podruhé na moři...

Série nám otvírá nový svět uvnitř Domu, který je zajímavý a naprosto vás pohltí. Vážně mě mrzí, že Nixovy knihy skoro nikdo nezná, protože vážně stojí za přečtení.


Dračí Kroniky - Tracy Hickman & Margaret Weis

Tahle série je docela stará a já si první dva díly "vypůjčila" od táty a od té doby jsou moje. První díl jsem četla někdy... před 6 lety, ale nebyvil mě (jak je to sakra možné?!) a vrátila jsem se k tomu teď v lednu a oh, bože! To je úplně dokonalé. Hned v zápětí jsem přečetla druhý díl a v květnu jsem dostala třetí díl, tudíž mi chybí už "jen" jeden hlavní a 10 doplňkových dílů.

O čem to je? Družina složená z půlelfa, rytíře, dvou Seveřanů, šotka, půl-obra, trpaslíka a čaroděje se vydá na nebezpečnou cestu, na které musí porazit Královnu Temnot Takhisis aby nezničila Zemi. Často jim jde o holý život a oni čelí velkému nebezpečí. Zvládnou to?

Tahle série mě dostala a jsem strašně ráda, že mě k ní táta dovedl. Jmenuje se to tedy Dračí Kroniky ale drak (živý drak) se objeví až ve druhém díle. To ale nic nemění na tom, že je to skvělé a já ji strašně miluju a nedám na ni dopustit.


Loď mezi hvězdami od Beth Revis

Mám tedy jen první díl, druhý teď není k dostání, takže musím sehnat Milion sluncí v antikvariátu. Nikdy jsem na sci-fi moc nebyla, ale tahle kniha se mi líbila. Nedala bych jí tedy pět hvězd, ale čtyřka je jistá.

O čem to je? Amy je coby "zmražený pasažér" naloděna s dalšími lidmi na vesmírnou loď Universum. Měla by se za 300 let probudit na nové obyvatelné planetě. Ale Amy někdo vzbudí o padesát let dřív. Musí se sžít s pravidly Universa a do toho se zamiluje do nástupce vedoucího lodi a vyšetřuje její a následně ještě další rozmražení. Přijde na to, kdo to udělal a proč?

Vážně se mi to líbilo a jsem zvědavá na další díly a hlavně na to konečné rozuzlení. Je to napsané čtivě, poutavě a hlavně to má skvělý námět a nikdy jsem nic takového nečetla.


Už se mi to sem nevejde, takže to rozdělím na víc částí. Další část vyjde zítra nebo pozítří.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama